Pszczółki świętują Dzień Kropki

przez Joanna Kułaga

15 września dzieci z grupy „Pszczółki” świętowały Dzień Kropki. Jest to święto pomysłowości, kreatywności i odkrywania wiary we własne możliwości. Święto to zapoczątkowała książka Petera Reynoldsa pt. „The Dot”. Historia opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, która dzięki małej, zwykłej kropce uwierzyła w siebie. Pozycja ta została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, a książkę tę, czytają dzieci na całym świecie.

Dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły obchody Dnia Kropki od poznania losów bohaterki książki w wersji bajki animowanej. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nich ma jakieś ukryte talenty, niezwykłe możliwości. Tego dnia również dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt ich nie zauważał. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu i dostarczają mnóstwo pomysłów do różnych aktywności.

 Przedszkolaki uczestniczyły w wielu kreatywnych zabawach związanych z kropkami. Układały kropki z pociętych części, tworzyły niezwykłe wzory z wyciętych elementów, ozdabiały szablon sowy kropkami z plasteliny, a w ostatniej części zajęć tworzyły własną niepowtarzalną kropkę z pomponów, cekinów, cyrkonii, papierowych kółek.

Wychowawczyni: Anna Lesiczka