Sprintem do maratonu – VIII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

przez Joanna Kułaga

Nasze Przedszkole w Stanach wzięło udział w VIII edycji ogólnopolskiej akcji „Sprintem do maratonu” organizowanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola. Koordynatorką akcji w naszej palcówce była Pani Anna Lesiczka. 8 czerwca dzieci ze wszystkich grup wiekowych: Biedronki, Pszczółki i Misie uczestniczyły w zawodach biegowych.

Celem wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

Każdy przedszkolak, jeszcze przed pysznym, pożywnym śniadaniem, otrzymał numer startowy. Następnie ruszyliśmy na boisko sportowe z transparentem ukazującym hasło przewodnie. Najpierw odbyła się wspólna rozgrzewka przy muzyce. Następnie kolejno każda z grup wiekowych ustawiła się na linii startu i wzięła udział w sportowej rywalizacji. Emocjom nie było końca, dzieci były bardzo zaangażowane, chętnie dopingowały swoich przyjaciół. W przedszkolnym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Po zakończonych sprintach ponownie wszyscy zebraliśmy się razem, by wziąć udział w ćwiczeniach relaksacyjnych, uspokajających. Ostatnim punktem wydarzenia było nagrodzenie dzieci zasłużonymi pamiątkowymi medalami oraz dyplomami.

Gratulujemy naszym małym sportowcom dołączenia do zacnej grupy małych maratończyków!

Wybiegali łącznie dystans ponad 7000 m, zasilając tym samym maratonowy licznik.

 Pamiętajcie: Ruch to zdrowie!

Wychowawczynie:
Lesława Gałka
Joanna Kułaga
Anna Lesiczka

Jesteśmy Mistrzami!
🏆🏆🏆🥇🥇🥇🏆🏆🏆🥇🥇🥇🏆🏆🏆