Zapraszamy na herbatkę ☕️

przez Joanna Kułaga

W ramach obchodów świąt nietypowych sześciolatki z grupy Biedronek świętowały Międzynarodowy Dzień Herbaty. Obchodzony jest on 15 grudnia przede wszystkich w krajach produkujących herbatę, m.in. w Indiach, Chinach, Nepalu czy Bangladeszu. Tego dnia dzieci miały okazję poznać wygląd i zapach różnych herbat: czarnej, zielonej, czerwonej, japońskiej herbaty matcha, owocowej… Dzieci dowiedziały się, jakie przyrządy wykorzystuje się do przygotowania naparu, a także próbowały różnych dodatków do herbaty: miodu, cytryn, imbiru, konfitur. Eksperymentowaliśmy, w jakiej temperaturze zaparzają się poznane herbaty. Po obejrzeniu filmu ukazującego ceremoniał parzenia chińskiej herbaty, zorganizowaliśmy rytuał parzenia tego pysznego napoju. Sześciolatki przygotowały swoją własną mieszankę herbaty czarnej, zielonej i różanej, a potem ze smakiem wypiły pyszny napój.

Nie zabrakło również zabaw zręcznościowych, podczas których dzieci musiały jak najprędzej przenieść dwie filiżanki na spodeczku. Zadanie nie było zbyt trudne, tym bardziej, że filiżanki z plastiku były puste. Sześciolatki wykonały również pracę plastyczną „Kubek parującej herbatki z cytryną”.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w tych bardzo ciekawych zajęciach i świetnie się podczas nich bawiły. A przez cały czas w naszej sali unosił się niezwykły aromat parzonych herbat.

Wychowawczyni: Joanna Kułaga