Bal karnawałowy u Pszczółek

przez Joanna Kułaga

W dniu 9.02.2022r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  – niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

Tego dnia w przedszkolu pojawiło się wiele kolorowych postaci z bajek: Pszczółka Maja, dwie Elsy, księżniczka Anna, dwa Jednorożce, Kotek, Spider-Man, dwóch Batmanów, Hulk, Piraci, Szkielet itd.

Dzieci samodzielnie udekorowały salę, ozdobiły ja balonami, bibułą, serpentynami, pomogły poustawiać stoliki – stworzyły jeden wspólny stół, zorganizowały „kącik do odpoczynku i pogaduszek”. Stworzyły również karnawałową galerię z rysunków przedstawiających ich wymarzone przebrania.

Przedszkolaki bawiły się świetnie, uczestniczyły we wspólnych zabawach i pląsach. Dzieci brały udział w konkurencjach z elementem rywalizacji: układały wyraz Karnawał, segregowały drobne koraliki w zespołach. Brały udział w zabawie konstrukcyjnej z wykorzystaniem chrupek kukurydzianych. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło. Kiedy dzieci poczuły zmęczenie zasiadły do wspólnego stołu i degustowały przysmaki i słodkości przyniesione z domu.

Dziękujemy Mamie Zosi Janiec za przygotowanie poczęstunku – niespodzianki
dla naszych kochanych Pszczółek oraz pozostałym rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Wychowawczyni: Anna Lesiczka