Wyjazd do teatru Maska w Rzeszowie

przez Marzena Marut

Każdy dorosły wie, że największymi znawcami dinozaurów są dzieci. To one potrafią zasypać rozmówcę informacjami o niezliczonych gatunkach tych strasznych stworzeń, z łatwością wymawiając ich równie potworne nazwy, od których rodzicom język wiąże się w supły. A jednak kiedy ekscentryczny profesor Challenger ogłasza, że podczas swojej ostatniej podróży wpadł na trop żywych dinozaurów, a Instytut Zoologii organizuje ekspedycję badawczą. W zespole odkrywców nie ma miejsca dla dzieci. Natalia Malone – córka jednego z uczestników wyprawy – postanawia, że za nic w świecie nie przegapi możliwości spotkania oko w oko z dinozaurem.

Czy przebojowa dziewczynka osiągnie swój cel i pojedzie na wielką wyprawę? Jakie niebezpieczeństwa czekają na podróżników w amazońskiej dżungli?

I co najważniejsze, czy twierdzenia Challengera okażą się gigantycznym odkryciem czy gigantycznym kłamstwem?

Tego wszystkiego miały okazję dowiedzieć się dzieci z klas I – III, które 25 marca 2022 roku wybrały się do Teatru ,,Maska” w Rzeszowie, na przedstawienie teatralne pt.,,Zaginiony świat”.

Spektakl powstał na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach.

Po spektaklu uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej ,,Bajkowe kulisy”. Aktorzy opowiedzieli krótką historię ,,narodzin lalki”. Zaprezentowali i omówili budowę i sposób animacji lalek: kukiełki, pacynki, marionetki. Lekcja była zachętą i pomocą w tworzeniu samodzielnego teatru lalek.