Dzień Dziecka u Pszczółek

przez Joanna Kułaga

Dzień Dziecka to jeden z najpiękniejszych i najradośniejszych dni w roku, dzień na który
z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci, dlatego też o braku atrakcji nie mogło być mowy. 
           Nasze Pszczółki swoje świętowanie rozpoczęły tak naprawdę już dzień wcześniej, kiedy to wraz z grupą Biedronek wybrały się do Fabryki Zabawy do Stalowej Woli. Przedszkolaki wcześniej też zadbały o dekorację sali, tablicę przyozdobiły własnoręcznie wykonanymi autoportretami. 1 czerwca wszystkie dzieci były w doskonałych nastrojach, ponieważ mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione zabawki. Mama Zosi Janiec jak zawsze pamiętała o przedszkolakach i upiekła pączkową gąsienicę – dzieci były zachwycone jej wyglądem i smakiem.  Już po śniadaniu Pszczółki ruszyły do pobliskiego sklepu na lody. Każde dziecko wybrało sobie przysmak, który najbardziej przypadł im do gustu. Pogoda tego dnia dopisała, dlatego dzieci zjadły zakupione lody w sklepowym ogródku. Później na placu zabaw malowaliśmy kredą, Pszczółki zmieniły zwykłą szarą kostkę w piękny kolorowy dywan. Tego dnia w naszej sali nastąpiła też mała rewolucja  – przemeblowanie, przeorganizowaliśmy salę, dzieci przeniosły stoliki i krzesełka na dywan. Na podłodze umieszczone zostały wielkie arkusze papieru, wybrano trzech kapitanów, którzy następnie skompletowali swoje wymarzone drużyny. Każda z drużyn: „Serca”, „Bohaterowie”, „Drużyna Ignasia” miała za zadanie wykonać okazjonalny plakat, namalować farbami swoje marzenia, skojarzenia z Dniem Dziecka. Dzieci uwolniły swoją kreatywność, odbijały swoje ręce, palce, każda praca była wyjątkowa i niepowtarzalna, godna pochwały. Wykonane dzieła umieszczone zostały na ścianach w sali.  Na koniec dnia każda Pszczółka otrzymała od Dyrekcji napój i batonik. To był naprawdę szczególny, bardzo miły i udany dzień dla naszych przedszkolaków.

                Dziękujemy Mamie Zosi za pyszne wypieki, Trójce Klasowej za zorganizowanie składki na wyjście na lody oraz Dyrekcji za zapewnienie niespodzianek dla dzieci.

W imieniu własnym wszystkim Dzieciom życzę beztroskiej zabawy, wielu powodów do uśmiechu, radości, rozwijania talentów i pasji, a także spełnienia najskrytszych marzeń!

Wychowawczyni: Anna Lesiczka