Niesamowita lekcja muzyki w przedszkolu

przez Joanna Kułaga

Czwartek 16 marca zaczął się baaardzo nietypowo, ale wspaniale. Nasze przedszkole odwiedzili artyści muzycy, duet Brother’s Band.

„Najważniejsze instrumenty i techniki, których używa zespół Brothers’ Band podczas koncertów:
• Akai EWI, Nord Synthesizers – są to instrumenty (muzyczne komputery) tworzące dźwięki, które mogą imitować instrumenty dęte, klawiszowe bądź perkusyjne. Mogą one tworzyć też zupełnie nowatorskie brzmienia. Gra się na nich podobnie jak na akustycznych instrumentach, ale zakres ich możliwości jest dużo szerszy.
• Theremin Vox – wynalazek rosyjskiego uczonego Lwa Termena z początku XX wieku. Oryginalnie był instrumentem tylko elektrycznym, obecnie oparty jest o systemy elektroniczne. Nie ma akustycznego odpowiednika – unikalna konstrukcja. Theremin może służyć do grania melodii lub tworzenia muzycznych efektów specjalnych. Posiada dwie anteny, których muzyk używa do kontrolowania dźwięku, poruszając rękoma w powietrzu.
• BeatBox – technika naśladowania perkusji oraz innych instrumentów za pomocą głosu i ust.” (http://www.wirtuoz.com/brothers_band.html)

Zafascynowane przedszkolaki uważnie obserwowały i słuchały tego wspaniałego koncertu. Dzieci aktywnie brały udział w występie, śpiewały, tańczyły, a nawet grały na niezwykłych instrumentach!

To była wspaniała, niezapomniana lekcja muzyki, po której wszyscy wracali do sal z uśmiechniętymi buziami.

Wychowawczyni: Joanna Kułaga