VIII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

przez Joanna Kułaga

Pierwsze dni maja to ważne daty w historii Polski, dlatego już od najmłodszych lat dzieci poznają polskie symbole narodowe i uczą się hymnu Polski. Kształtowanie odpowiednich postaw patriotycznych i wychowanie do wartości jest niezwykle istotne, aby rozwój dziecka przebiegał harmonijnie. Ogromna odpowiedzialność spoczywa nie tylko na rodzicach, ale także nauczycielach, który powinni razem współpracować i rozbudzać przywiązanie do kraju i pielęgnować wartości. Jedną z form wychowania patriotycznego są konkursy recytatorskie czy konkursy piosenki.

10 maja 2023 roku w Przedszkolu w Bojanowie odbył się VIII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej, a tegoroczna edycja konkursu nosiła tytuł „Piosenka patriotyczna”. Celem konkursu było:
– wspieranie integralnego rozwoju dzieci w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych,
– popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej,
– pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego,
– integracja środowisk przedszkolnych.

Nasze przedszkole reprezentowały:
– Martyna Żak z Misiów, która zaśpiewała piosenkę pt. „Miejcie nadzieję”;
– Julia Błądek z Pszczółek, która wykonała utwór pt. „Polak mały”;
– Julita Janiec z Biedronek, która zaśpiewała piosenkę pt. „Zachwyca nas Polska”;
– Antonina Sałęga i Zuzanna Puzio, które w duecie wykonały utwór pt. „To moja Polska”.

Wszystkie dziewczynki pięknie zaprezentowały się na scenie, odważnie i z uśmiechem wykonały swoje utwory. Każda z nich w nagrodę otrzymała z rąk Pana Zbigniewa Glicy – dyrektora szkoły w Bojanowie książeczkę z bajkami, emblemat godła Polski i pamiątkowy dyplom, ufundowane przez Wójta Gminy Bojanów.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci do tego trudnego konkursu i jesteśmy niezwykle dumni z naszych małych wokalistek.

Zachęcamy do obejrzenia występów dziewczynek i fotogalerii.

Joanna Kułaga

Występ Antosi i Zuzi
Występ Julitki
Występ Julki
Występ Martynki