Z wizytą u strażaków

przez Joanna Kułaga

Słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom, dlatego przedszkolaki z Misiów i Pszczółek wybrały się w poniedziałek 22 maja, a Biedronki we wtorek 23 maja br. do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanach, gdzie miały możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Celem wizyty było poznanie charakteru pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia ich zawodu, zapoznanie z sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Strażacy chętnie opowiadali o swojej pracy i demonstrowali swoje umiejętności. Dzieci mogły obejrzeć samochody od środka, przymierzyć hełm i kurtkę strażacką itp. Największą atrakcją była jednak możliwość użycia węża strażackiego, co sprawiło dzieciom wiele radości.  

Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

To były bardzo ciekawe i ważne lekcje. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom: Panu Przemysławowi Bednarczykowi z Państwowej Straży Pożarnej oraz Panu Andrzejowi Dąbalowi i Panu Jackowi Głuszakowi z Ochotniczej Straży Pożarnej za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.

Joanna Kułaga