Dzień w piżamie

przez Marta Stróż

Czy wypada przyjść do szkoły w piżamie ? W piątek 6. października w naszej szkole było to wręcz mile widziane zachowanie. 

Ten niecodzienny strój był oczywiście zgodny ze Statutem Szkoły. Takie wyjątkowe dni i święta oprócz dobrej zabawy mają głębszy przekaz. Dlaczego właśnie piżama? – ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.  
    Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Cenę zdrowia poznajemy w momencie choroby. Zdrowie , to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą a obowiązkami. To poznanie samego siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich , ekologię. 
Nasi uczniowie włączyli się w akcję, która ma na celu uzmysłowienie młodym ludziom, że strój, który dla nich jest przeznaczony tylko do spania, dla dzieci przebywających w szpitalach stanowi podstawowy ubiór, w którym uczą się, bawią i odpoczywają. Przy takiej okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na własne zdrowie. Ten dzień uczniowie naszej szkoły spędzili w wyjątkowo radosnej atmosferze.  

   Mamy nadzieję, że na długo zostanie w pamięci. 
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie.  Podziękowania składamy również rodzicom, którzy wykazali się wyrozumiałością, dobrym humorem i pozwolili swoim pociechom przyjść do szkoły w piżamach.