Ogólnopolski maraton przedszkolaków „Sprintem do maratonu”

przez Marta Stróż

Przedszkole w Stanach przyłączyło się do X Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu” pod patronatem miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Maraton został przeprowadzony 7 czerwca 2024 roku. Miejscem wydarzenia było boisko kompleksu sportowego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali numer startowy.  Następnie dzieci wzięły aktywny udział we wspólnej rozgrzewce, którą przeprowadzili zaproszeni goście- strażacy z OHP w Stanach. Każda grupa przedszkolaków z zapałem dopingowała biegnącym maratończykom. Dystans został dostosowany do wieku  i możliwości dzieci. Młodsze dzieci z grupy Misie przebiegły wyznaczony dystans 60 metrów, natomiast dzieci z grupy Pszczółki i Biedronki 100 metrów. Mali maratończycy po biegu otrzymali medale oraz dyplomy.

Łącznie pokonaliśmy dystans 4600 m. Nasz wynik dołączy do ogólnopolskiego. W tym biegu nie było przegranych ani rywalizacji o miejsce na podium. Nagrodą za zaangażowanie i wysiłek dzieci, była radość, satysfakcja z ukończenia biegu oraz możliwość spędzenia czasu w wozie strażackim.