Lekcja w kinie – „Jak powstaje mój ulubiony film?”
Ten tydzień zaczął się wspaniale! Uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach filmowych – Lekcja w kinie – w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli, zatytułowanych „Jak powstaje film?”. Zajęcia te miały na celu przybliżenie dzieciom procesu tworzenia filmu oraz ukazanie, jak wiele osób i zawodów jest zaangażowanych w powstanie gotowego dzieła.
Podczas lekcji uczniowie poznali kolejne etapy pracy nad filmem – od pomysłu i scenariusza, poprzez plan filmowy, aż po montaż. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się reżyser, operator filmowy, scenograf, charakteryzator, kostiumograf oraz inni członkowie ekipy filmowej.
Po części warsztatowej uczniowie obejrzeli film „Liliana Pędziwiatr”. Projekcja ta nie tylko dostarczyła im emocjonujących wrażeń, lecz także poruszyła ważne i wartościowe tematy. W filmie ukazane zostały takie wątki jak przyjaźń, wzajemna pomoc, szacunek dla ludzi i zwierząt, a także wartości: dobro, pokora oraz wiara w pozytywną siłę życzliwości. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów i chętnie dzieliły się swoimi refleksjami po seansie.
Udział w warsztatach był dla uczniów nie tylko ciekawą lekcją o filmie, ale również doskonałą okazją do rozwijania wrażliwości, empatii i umiejętności współpracy. Wyjazd do kina stanowił wartościowe uzupełnienie szkolnych zajęć i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów, tym bardziej, że każdy uczestnik otrzymał drobny upominek – grę Memory.