Dzień Języków Obcych

przez Marta Stróż

26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić uczniom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach świata. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień Języków Obcych w nieco późniejszym terminie. W przygotowania włączyli się uczniowie klas 4-8. Klasy miały za zadanie wykonać plakat przedstawiający wylosowany wcześniej kraj uwzględniając m.in. aspekt językowy i ciekawostki. Dodatkowo należało  wykonać pracę stanowiącą odpowiedź na pytanie: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły przebrani w stroje charakterystyczne  dla różnych krajów oraz przygotowali cukiernię językową z wieloma smakołykami, co było jedną z największych atrakcji. Na koniec uczniowie i nauczyciele obejrzeli pozdrowienia dla naszej szkoły z różnych krajów oraz prezentację przygotowaną przez uczennicę klasy 8, na temat jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach

Dziękujemy wszystkim  uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej imprezy, co niewątpliwie podniosło jej atrakcyjność i stało się okazją do integracji całej społeczności szkolnej.  

                                                                                              Organizatorzy