Świętujemy Dzień Jabłka w naszej szkole!

przez Marta Stróż

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące 
a jako przekąska niezwykle sycące … 
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. 
Wszyscy jabłka chętnie jemy 
i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!! 

    28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Nasz kraj należy przecież do największych producentów jabłek w Europie! 
     Z okazji tego niezwykłego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali poczęstunek w postaci pięknych, zdrowych jabłek. Na korytarzach i w klasach  zapachniało sadem, a każdy mógł poczęstować się smacznym jabłkiem – te pyszne owoce zostały ufundowane uczniom przez lokalnych przedsiębiorców – panią Danutę Tetlę, pana Daniela Pikułę oraz pana Mirosława Kidę, za co serdecznie uczniowie dziękują. Dzień minął w pachnącej jabłkami atmosferze i dostarczył mnóstwo zdrowych  witamin.