Jak oni ślubują

przez Marta Stróż

Dnia 20 października 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. 

      Do egzaminu na ucznia przystąpiło 25 uczniów klasy pierwszej. Przedstawili oni komisji konkursowej swoje umiejętności, talenty oraz wiedzę z zakresu właściwego zachowania się w szkole, kultury osobistej, znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad zdrowego odżywiania, obowiązków szkolnych oraz patriotyzmu. Uczniowie zaprezentowali też swój talent muzyczny, zaśpiewali kilka tematycznych piosenek. Komisja egzaminacyjna jednogłośnie uznała, że wszystkie pierwszaki oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. 

Po prezentacji swojej wiedzy i umiejętności, pierwszoklasiści w biretach na głowach, w podniosłej atmosferze ślubowali pilnie się uczyć, wypełniać swoje obowiązki, aby przynosić zadowolenie sobie, rodzicom oraz szkole.  

Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor Bożena Sałęga ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania. Następnie wychowawczyni Monika Michalska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy, a rodzice ufundowali dzieciom kolorowe zakładki do książek oraz gry planszowe. 

Uczniowie klasy pierwszej zostali też serdecznie powitani przez swoich starszych kolegów z klasy drugiej, którzy życzyli im wspaniałych chwil w szkole, obiecali pomoc oraz wręczyli  upominek. 

          Wszystkim pierwszoklasistom w tym uroczystym dla nich dniu życzymy samych sukcesów w szkolnej edukacji.