Przygotowania do Wielkanocy w przedszkolu

przez Joanna Kułaga

Pisanki, pisanki, jajka malowane.

Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.

Pisanki, pisanki, jajka kolorowe,

Na nich malowane bajki pisankowe

W naszym przedszkolu dzieci z grupy „Misie”, „Pszczółki” i „Biedronki” intensywnie przygotowywały się do świąt wielkanocnych. Był to czas, w którym dzieci poznawały zwyczaje i tradycje świąteczne. Pierwszym zadaniem dzieci był wysiew owsa i rzeżuchy, których zieleń symbolizuje budzące się życie. Każda grupa przygotowywała ciekawe ozdoby, które wymagały dużego zaangażowania i cierpliwości przy ich wykonaniu. Sale naszego przedszkola wypełniły się pięknymi barankami, kurczaczkami, zajączkami, a nawet bocianami. Nie zabrakło różnorodnych pisanek i kartek świątecznych, a nawet kodowania wielkanocnego kurczaczka.
Aktywny udział dzieci w przygotowaniach pozwala bliżej poznać tradycje związane z Wielkanocą i wprowadza je w świąteczny nastrój oczekiwania.

Wychowawczynie:
Lesława Gałka
Joanna Kułaga
Anna Lesiczka

PRZYGOTOWANIA 6-LATKÓW Z GRUPY BIEDRONEK

PRZYGOTOWANIA DZIECI Z GRUPY PSZCZÓŁEK

PRZYGOTOWANIA DZIECI Z GRUPY MISIE