Dzień Kropki u Biedronek

przez Joanna Kułaga

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, dzięki któremu  mamy okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy to Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziano historię małej  Vashti.  Dzięki mądrej nauczycielce plastyki i kropce, nieśmiała dziewczynka, uwierzyła w siebie i swoje możliwości oraz poznała swój talent.

Sześciolatki z grupy Biedronek również obchodziły Dzień Kropki. Najpierw zapoznały się z historią małej Vashti. Przy okazji omawiania zagadnień z bezpiecznym poruszaniem się po drogach z wielkim zapałem wykonywały sygnalizatory świetlne, w których każdy kolor wykonany był w postaci różnych kropek: palcem zamoczonym w farbie, kropki z plasteliny, kropki z kolorowej bibułki.
Historia małej Vashti uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tego dnia dzieci mogły wykazać się  kreatywnością, odkryć swoje pasje i talenty.
Na zakończenie obchodów Dnia Kropki każde dziecko otrzymało pamiątkową odznakę.

Wychowawczyni: Joanna Kułaga