Dzień Przedszkolaka w grupie Pszczółek

przez Joanna Kułaga

20 września przedszkolaki z grupy „Pszczółki” obchodziły Dzień Przedszkolaka. Jest to niezwykłe święto, które podkreśla rangę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka i pozwala dzieciom dostrzec jak cudownie być przedszkolakiem. To dzień integracji i okazji do organizowania różnych ciekawych zajęć, beztroskiej zabawy. Już od samego rana nasze „Pszczółki” były w dobrych humorach, w sali przygotowane były już kolorowe balony, które stanowiły zwiastun doskonałej zabawy.

Rano dzieci rozpoczęły dzień od odśpiewania naszej grupowej piosenki: „Gdy dzień wstaje…”. Następnie uczestniczyły w zabawie z kocykiem, która pozwoliła wyłonić najsprytniejszego przedszkolaka, brały udział także w animacjach związanych z wykorzystaniem chusty Klanzy, gdzie udowodniły i pokazały swoją umiejętność słuchania i reagowania na ustalone sygnały podawane przez nauczyciela. Tego dnia nie mogło zabraknąć również zabaw swobodnych i kierowanych z użyciem uwielbianych przez dzieci balonów. Przedszkolaki tańczyły przy muzyce, prezentowały swoją ekspresję ruchową i poczucie rytmu, a w dalszej części zabawy naśladowały ćwiczenia wykonywane przez nauczyciela.

Kolejnym punktem dnia była praca plastyczna o charakterze grupowym. Najpierw dzieci wybierały szablon z własną podobizną, kolorowały go, dorysowywały brakujące elementy twarzy,
a następnie samodzielnie wycinały. Gotowe elementy naklejały na arkusz szarego papieru i tak powstała nasza pierwsza grupowa praca. Po wykonaniu wspólnego plakatu, dzieci udały się na teren przed szkołą i puszczały bańki mydlane. Na zakończenie dnia dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami.

Wychowawczyni: Anna Lesiczka