Co to jest patriotyzm?

przez Joanna Kułaga

Na to pytanie starały się odpowiedzieć dzieci z grupy Biedronki w ramach realizacji zagadnień związanych z Polską. Podczas zajęć dzieci wyjaśniały pojęcie „naszej małej ojczyzny”, budowały domy i ulice z różnego rodzaju klocków, a następnie „parkowały” domino-samochody, ćwicząc się w dodawaniu. Przez kilka dni sześciolatki tworzyły ogromną mapę Polski, wykorzystując plastikowe nakrętki, kolorową bibułę i farby plakatowe. Trzeba przyznać, że powstała imponująca mapa naszego kraju.

Dzieci grały również online w memory i dopasowywały do siebie obrazki o treści patriotycznej, wesoło śpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”, a podczas zabawy z kodowaniem wyraziły swoje uczucia do Ojczyzny.

Po zapoznaniu się z legendą „O Lechu i orle białym” sześciolatki wykonały jeden z naszych symboli narodowych – godło Polski. Praca była czasochłonna, ale przyniosła dzieciom wiele satysfakcji.

Po realizacji całego cyklu zajęć dzieci z grupy Biedronki doskonale znają nasze symbole narodowe, wiedzą, jak okazać im należyty szacunek, a trudne słowo „patriotyzm” to po prostu miłość do naszej Ojczyzny.

Wychowawczyni: Joanna Kułaga